arhitektu nams

Arhitektu nams

Aicinām namā ar leģendām un īstu vēstures smaržu rīkot ģimenes svinības, koncertus, izstādes, grāmatu atvēršanas svētkus, konferences, seminārus, uzņēmumu korporatīvos pasākumus, karnevālus un citus pasākumus.

Arhitektu namā iespējams organizēt pasākumus 4 zālēs:


Arhitektu nama vēsture

Nams Torņa ielā 11 ir Latvijas Arhitektu savienības īpašumā kopš 1924. gada.

Nama vēsturiskā izcelsme saistāma ar leģendām apvīto Rīgas aizsargmūri un Svētā Jirgena torni (celts 13.gadsimtā).

Rīgas iedzīvotāju ērtībai 1698.gadā aizsargmūrī izveidoja caurbrauktuvi (Zviedru vārti), savienojot Aldaru ielu ar Torņa ielu. Vārtu izveidošanai bija jāpārbūvē Trokšņa ielas nams, kas piederēja Gerdam Heidemanim. Tā kā Trokšņa ielas pusē priekšnama ierīkošanai nebija vietas, to uzbūvēja torņa priekšā Torņa ielas pusē. Tā Torņa ielā pie vecā nocietinājums mūra tapa pirmais nams, kurā bija apvienotas 2 ēkas vienā kompleksā ar nocietinājuma mūri un Svēta Jirgena torni vidū.

Arhitektu namam piederīgie Zviedru vārti ir vienīgie no astoņiem Rīgas vārtiem, kas pilsētas aizsargmūrī saglabājušies līdz 21. gadsimtam.

Arhitektu nams piedzīvojis ne vienu vien veidola maiņu: 1926.-1928.gadā pēc arhitekta Aleksandra Trofimova projekta, kurš, veidojot interjerus, izmantoja senas arhitektoniskās detaļas no vēsturiskajām Rīgas celtnēm.
1953. -1956.gados Arhitektu nama pārbūve veikta pēc arhitekta Artūra Reinfelda projekta – II stāvā izbūvēta grezna sanāksmju zāli, I stāvā ērts vestibils un kafejnīcas telpa puspagrabā.

Īstenas un taustāmas gadsimtu vēstures liecības namā saglabājušās līdz pat mūsdienām, tās sastopamas ik uz soļa un ir lielisks fons izstādēm, koncertiem, konferencēm, svinīgiem un atraktīviem pasākumiem. Nams ir populārs arī ārpus Latvijas robežām, savu vīzīšu laikā šeit ciemojas ievērojamas personas.